Makedonie aktivní dovolená a zájezdy 2023Fotogalerie destinace MakedonieFotogalerie destinace Makedonie
Zajímavé a užitečné informace o Makedonie
Zajímavá místa z destinace - Makedonie


Republika Makedonie(do OSN přijatá pod prozatímním názvem the former Yugoslav Republic of Macedonia, zkracováno jako FYROM — bývalá jugoslávská republika Makedonie) je stát ležící na Balkáně. Jeho sousedy jsou Kosovo, Srbsko, Bulharsko, Řecko a Albánie.

Název i symboly státu navazují na historickou Makedonii, což se nelíbí Řecku, které obsahuje větší část tohoto území a také moderní Řekové mají historické, kulturní a také genetické spojení s antickými Makedonci.

Makedonie je hornatý vnitrozemský stát v centrální části Balkánu, v citlivé oblasti, kde se střetávají etnické a politické zájmy Řecka, Jugoslávie, Bulharska a Albánie. Se starověkou říší Alexandra Makedonského má Makedonie. společné prakticky jen jméno. Makedonie je svou polohou předurčena stát se mostem mezi Řeckem a slovanským Balkánem.
Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán.
Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko
A kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko

Makedonie - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Omlouváme se, ale pro vaše požadavky nebyly nalezeny žádné zájezdy.

Makedonie aktivní dovolená a zájezdy 2023

Národní gastronomie Makedonie. Pljeskavica je pikantní placka z mletého masa - typické jídlo; oblíbené jsou jogurty a balkánský burek, teleška či ribja čorba (telecí nebo rybí polévka), skara (maso na roštu), mešana salata (míchaný zeleninový salát posypaný balkánským sýrem). Makedonci často konzumují ovoce, zeleninu, ryby a bílý chléb.
V Makedoni se pije silná černá káva, silná piva, vína různé kvality a pálenka rakija či mastika.