Kyrgyzstán aktivní dovolená a zájezdy 2023Fotogalerie destinace KyrgyzstánFotogalerie destinace Kyrgyzstán
Zajímavé a užitečné informace o Kyrgyzstán
Zajímavá místa z destinace - Kyrgyzstán


KYRGYZSTÁN
Kyrgyzstán je čarovná země vklíněná mezi dálnou Čínu a středoasijské republiky Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Těžko uvěřit, že s touto krásnou, ale tak odlišnou zemí máme společný kus dějin. Roky přežité v područí Sovětského svazu vám dnes připomene jen azbuka, ruština, kterou se snadno domluvíte a především srdeční místní obyvatelé, když oživí vzpomínky na družbu s Československem. Ty časy už jsou dávno pryč, ale Kyrgyzstán naštěstí stále zůstává zemí neuvěřitelných přírodních krás a živých tradicí místních kočovných pastevců. Geografická poloha země, vysoké štíty hor a všudypřítomné stáda koní dávají tušit slavnou historii, kdy Kyrgyzstánem vedla Hedvábní stezka. Dnešní cestovatelé zažijí neméně vzrušující dobrodružství jako dávní obchodníci a dobrodruhové při putování touto zemí.
„Kdybys měl žít pouze jediný den, polovinu dne prožij v sedle.“ To říká kyrgyzské přísloví a stačí jen dodat, že tato úchvatná země vysokých horských štítů, průzračných jezer a údolí plných historie je jako stvořená pro cestovatele milující přírodu, romantiku a dobrodružství. Vždyť koně si v horách pronajmete jen za pár dolarů a zažijete to, co jinde zažít nemůžete.
Místní si zachovávají tradiční způsob života, rychle nabydete pocit, že kočovní pastevci se snad už narodili v sedle koní. Zároveň je Kyrgyzstán i postsovětskou zemí, takže se můžete „pokochat“ pohledem na důvěrně známé siluety paneláků či Leninovy sochy. Kyrgyzové byli násilně připojení k carskému Rusku už koncem 19. století, o to více jsou dnes hrdí na nezávislost své země. Památníky dob minulých vyvažuje pestrý mix národností i náboženství. Potkává se zde většinový islám se silnými tradicemi ruského pravoslaví, rovněž složení obyvatel je pestré. Kyrgyzové tvoří jen 65% místních obyvatel, zbytek doplňují, Rusi, Uzbekistánci, Ujgurové, Ukrajinci...a mnozí další

Kyrgyzstán - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Omlouváme se, ale pro vaše požadavky nebyly nalezeny žádné zájezdy.

Kyrgyzstán aktivní dovolená a zájezdy 2023