Termíny - přidat do oblíbených
30.05.23 - 06.06.2323ARZ0161141 490 KčPřidat

Arménie - Rajská země Noemova

Náročnost 1 letecky bus hotel polopenze

Poznejte s námi příběh národa starobylého, moudrého a vzdělaného * Arménie je země, která se podobá rajské zahradě - bujará zeleň, zahrady překypující plody a životem kypřící řeky * Prohlídka hlavního města - Jerevan * Kláštery, vinařství a výhledy na posvátnou horu Ararat * V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze


Úvod:

Pojeďte s námi do země, jež se podobá rajské zahradě. Země, kde se bujará zeleň, zahrady překypující nejexotičtějšími plody, životem kypící řeky a jezera kloubí s vyprahlými skalisky a nekonečnými pastvinami. Všudypřítomný pohled na posvátnou horu Ararat vás přitom bude uklidňovat a vzrušovat zároveň. Budete kráčet místy, kde v nejstarších dobách kvetla bohatá civilizace, a kde si nejstarší křesťanští poustevníci zvolili ta nejúžasnější místa pro své cely a svatyně. V Jeskyních, soutěskách i nepřístupných skalách hledali samotu a zanechali nám překrásné skvosty klášterní architektury a bezpočet malebných kamenných chačkarů - zdobených stél se znamením kříže. Poznejte s námi příběh národa starobylého, moudrého a vzdělaného. Národa, který si mnohé vytrpěl, ale který nám stále má co sdělit a předávat. Věřte, nebude se vám odsud chtít odjet. Provází K. Hanák.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladní cena
30.05.23 - 06.06.23 23ARZ01611 na ověření letu, volná místa + doobsazení pro ženu Kamil Hanák Garance odjezdu 41 490 Kč Rezervovat
30.05.22 - 06.06.22 22ARZ01611 Uplynulý termín
15.09.21 - 22.09.21 21ARZ02228 Uplynulý termín
31.05.21 - 07.06.21 21ARZ01611 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování.
 • 2. den: dopoledne se přesuneme malebným kaňonem ke klášteru GEGHARD (UNESCO) s jeskynními chrámy z doby gruzínské nadvlády a na protější straně navštívíme antický chrám GARNI z 1. století n. l. Pak přejedeme do provincie Ararat ke klášteru CHOR VIRAP s vězením ŘEHOŘE OSVÍCENCE, kde nás čeká úchvatný pohled na horu Ararat. Odpoledne zamíříme do malebné soutěsky k turisty oblíbenému klášteru NORAVANK. V nedalekém ARENI, kde bylo v jeskynních v roce 2011 objeveno NEJSTARŠÍ VINAŘSTVÍ NA SVĚTĚ (6100 let), navštívíme vinařské závody a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
 • 3. den: po snídani se vydáme údolím řeky Vorotan ke klášteru VOROTNAVANK s nádhernými reliéfy a nedalekým pohřebním monumentem ve vesnici AGHITU. Za Sisianem navštívíme megalitické pole KARAHUNDŽ připomínající díky kruhovým útvarům anglickou Stonehenge a budeme pokračovat do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) dostaneme ke klášteru TATEV obehnaného mohutnými hradbami. Odpoledne se ještě zastavíme v legendární osadě CHNDZORESK s kdysi obývanými skalními jeskyněmi a u malebných skalních útvarů za městem GORIS.
 • 4. den: ráno vyrazíme na sever do Selimova průsmyku (2 410 m) se zbytky SELIMOVY KARAVANSERAJE, nejlépe zachované v Arménii. Z průsmyku pokračujeme k Sevanskému jezeru, kde si v lokalitě NORATUS prohlédneme rozsáhlé pole CHAČKARŮ. Na břehu se pak zastavíme u kláštera SEVANAVANK s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne navštívíme komplex kláštera HAGHARCIN a klášter GOŠAVANK, vedle něhož budeme spát v hotelu.
 • 5. den: dopoledne navštívíme klášter MAKARAVANK s překrásnými reliéfy a výhledem na údolí řeky AGHCEV. Pak přejedeme přes hory podél gruzínské hranice ke klášteru HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii. V sousedním areálu SANAHIN (UNESCO) shlédneme několik mauzoleí, významnou akademii a knihovnu. Poslední zastávkou bude malebná katedrála v ODZUNU s unikátním pohřebním pomníkem. Na nocleh se přesuneme soutěskou řeky DEBED do města VANADZOR.
 • 6. den: po zastávce u památníku obětem zemětřesení v SPITAKU zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Vyšplháme se k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází STANICE VÝZKUMU KOSMICKÝCH PAPRSKŮ, a sjedeme k pevnosti AMBERD. Odpoledne navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a EČMIADZIN (UNESCO), duchovní centrum Arménie, kde si prohlédneme sídlo katholikose, chrámy sv. Ripsimy a sv. Gajané. Nocleh v Jerevanu.
 • 7. den: brzy ráno se v JEREVANU vydáme na prohlídku PAMÁTNÍKU a MUZEA GENOCIDY. Po návštěvě muzea starých manuskriptů MATENADARAN si ještě prohlédneme hlavní památky JEREVANU: katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády a některá z muzeí. Následuje krátký nocleh v Jerevanu.
 • 8. den: brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.
 • Poznámka I: velikost skupiny max 30 účastníků
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 800 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 6x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 800 Kč, do 85 000 Kč za 1 550 Kč.
 • Stravování: 6x večeře, 6x snídaně
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět - 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět - 1 550 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Arménie Arménie
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Arménie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy