Pohodový týden - Velká Británie - Wales, národní parky a pobřežní scenérie - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika

Úvod:

Během zájezdu projedeme a projdeme Wales. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower, po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Pěkné pláže se tu střídají s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení, a z nejvyššího kopce Pen-Y-Fan jsou překrásné výhledy. V palírně Penderyn ochutnáme pravou velšskou whisky. Cestou přes Anglii navštívíme starobylý Chester a na zpáteční cestě nás čeká túra v překrásných Cotswolds.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR večer, přejezd přes Německo, Belgii.
 • 2. den: příjezd do přístavu Zeebrugge. Nočním trajektem do Anglie (4lůžkové kajuty).
 • 3. den: připlutí do přístavu Kingston upon Hull. Přejezd na západ, zastávka v městě architektury - CHESTER - hist. centrum s hrázděnými domy a patrovými chodníky. Příjezd do Walesu - NP SNOWDONIA. Procházka kolem jezera LLYN IDWAL (3,5 km, převýšení 250 m) pod štíty Y Glyder Fawr a Y Garn. Odjezd do místa ubytování (3 noci). Seznámení s místem, posezení v typické velšské hospůdce.
 • 4. den: snídaně, pěší túra v jihozápadní části Snowdonie v CADAIR IDRIS (10 km, převýšení 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vede kolem jezera LLYN CAU - jeden z nejkrásnějších okruhů ve Walesu. Přejezd na prohlídku středověkého opevněného města CONWY (UNESCO), kterému dominuje hrad z doby Edwarda I. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, pěší túra v NP SNOWDONIA s výstupem na nejvyšší horu Walesu SNOWDON (velšsky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 20 km). Na vrchol stoupáme po krásné pěší trase ze sedla Pen-Y-Pass (možnost využít ozubnicovou dráhu s vláčkem z městečka Llanberis. Návštěva vesnice s nejdelším názvem na světě LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrově Anglesey. Prohlídka rušného městečka CAERNARFON s jedním z nejslavnějších hradů ve Walesu. Městečko je centrem velšsky hovořící oblasti. Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: snídaně, přejezd do jižního Walesu, zastávka v přístavním městečku FISHGUARD. Túra cca 12 km (převýšení 200 m) po členitém pobřeží ST. DAVID’S HEAD v pobřežním NP PEMBROKESHIRE COAST. Prohlídka svatého města ST. DAVID’S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka u kamenného keltského kříže CAREW CROSS z 11. st. Odjezd do místa ubytování (4 noci).
 • 7. den: snídaně, zastávka v městečku BRECON (velšsky Aberhonddu), uvidíme zde také vodní cestu Monmouth-Brecon Canal. Pěší túra v kopcovitém NP BRECON BEACONS s výstupem na nejvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, cca 20 km). Možnost kratší varianty výstupu - z parkoviště jihozápadně od vrcholu přes Corn Du (8 km). Prohlídka centra hl. města Walesu CARDIFFU. Návrat do místa ubytování.
 • 8. den: snídaně, odjezd na poloostrov GOWER, přírodní rezervaci, na jejímž konci se nachází RHOSSILI BAY. Procházka po pláži a pěšinou k výhledu na skalisko WORMS HEAD (4 km, převýšení 150 m). Přejezd na okraj Brecon Beacons k prohlídce s ochutnávkou v palírně velšské whisky PENDERYN DISTILLERY. Návrat na ubytování.
 • 9. den: snídaně, přejedeme po dlouhém mostě přes bristolskou zátoku do Anglie, túra v COTSWOLDS (22 km, převýšení 350 m, kratší varianta 14 km. Přejezd jižní Anglií do přístavu Dover.
 • 10. den: nočním trajekt, přejezd přes Francii, Belgii, Německo, příjezd do ČR v nočních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klim. autobusem (cca 4 000 km), trajekt do/z Anglie, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích s polopenzí, 1x nocleh ve 4lůžkových kajutách na trajektu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 800 Kč, zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 120 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy