Slovinsko - Julské Alpy

Náročnost 3 klimatizovaný autobus turistická ubytovna stan polopenze turistika

Julské Alpy s turistikou


Úvod:

Divoké horské scenérie, výhledové skalnaté vrcholy, bělostné vápencové štíty, hluboké lesy i slunné horské louky, to jsou Julské Alpy, jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších parků na světě, vystoupáme na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m). Užijeme si výstup na na vrchol Kanin vysoko nad městečkem Bovec, přejdeme horská sedla na hraniční hoře Mangart a v italském masívu Viš. Odpočineme si na rozkvetlých loukách, navštívíme nádherná zákoutí smaragdové řeky Soči, poznáme impozantní vodopády Boka a Virje, nahlédneme do soutěsek Mlinarica a Vintgar, na závěr budeme relaxovat na břehu teplého Bledského jezera.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Slovinsko - Julské Alpy - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR večer, noční přejezd přes Rakousko.
 • 2. den: ranní příjezd do Julských Alp. Výstup na jednu z vyhlídek na vodopád BOKA. Výlet podél řeky Soči, k vodopádu Virje a do městečka BOVEC, odpoledne ubytování v kempu. Možná prohlídka podzemního vojenského skanzenu na vrchu RABELNIK (5-6 hod., ↑450-650 m, ↓350-550 m).
 • 3. den: varianta A: Od italských jezer LAGHI DE FUSINE (929 m) výstup severní stěnou majestátné hory Mangart do sedla TRAVNIK (2204 m). Od chaty Koča na Mangartskem sedlu (1 908 m) sestup na Mangrtskou planinu (1 307 m), zastávka na salaši s tradiční výrobou sýra (7 hod., ↑1 250 m, ↓1 100 m). Navíc možný náročný výstup na vrchol Mangart (2679 m) (+3 hod, ↑ +500 m, ↓ +500 m).
 • 4. den: Italské Julské Alpy: A: Z lyžařského centra SELLA NEVEA (1170 m) výhledová túra přes sedlo SCALINI (2 022 m) k chatě CORSI (1 874 m), sestup do údolí Rio del Lago (6 hod., ↑850 m, ↓1 050 m). Za dobrých podmínek navíc od chaty Corsi přes exponovanější štěrbinu VALLONE (2 180 m), sestup okolo chaty Brunner (+2 hod., ↑+300 m, ↓+300 m).
 • 5. den: lanovkou na masiv Kaninu (2200 m), výstup do skalního okna Prestreljenik a pod skalami hřebene až na výhledový vrchol Visoki Kanin (2587 m). Při sestupu lze zajít po náhorní pláni k chatě Dom Petra Skaljara. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 6. den: odpočinkový den: Izvir Soče a kaňon Mlinarica (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m); bojiště 1. sv. války s exponovanou pevností Hermann a pevností Kluže, kostelík Sv. Lenarta (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 250 m). Nebo doporučené adrenalinové aktivity - rafting či hydrospeeding na Soči nebo canyoning v kaňonu Sušec.
 • 7. den: dvoudenní výstup s noclehem na horské chatě: Z doliny Vrata k úpatí hory Triglav, horskou stezkou v severní stěně na chatu Triglavski dom na Kredarici (2515 m), nocleh. (6-8 hod, ↑ 1500-1700 m).
 • 8. den: výstup po technicky snadné hřebenové zajištěné cestě na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav (2864 m), zpět na chatu a sestup do doliny Krma (8 hod, ↑ 350 m, ↓ 2000 m). Přejezd k Bledskému jezeru.
 • 9. den: divokou soutěskou Vintgar s vodopádem Vintgarski šum ke kostelíku Sv. Katariny a do lázeňského městečka Bled s majestátním hradem na skále nad jezerem (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Relaxace a koupání na plážích jednoho z nejteplejších alpských jezer - Bledského jezera, na lodičkách možno na kouzelný ostrůvek Blejski otok s kostelem Sv. Marie a zvonem splněných přání. Rozloučení se Slovinskem v příjemné restauraci, noční přejezd přes Rakousko.
 • 10. den: návrat do ČR ráno.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh v kempu u městečka Bovec, 1x na břehu Bledského jezera, 6x polopenze, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály, večer s místním vínem.
 • Cena nezahrnuje: zpáteční lanovka na Kanin (cca 20 EUR), 1x ubytování na horské chatě 23,5 EUR (členové OEAV 14,5 EUR), vstup do soutěsky Vintgar (4 EUR), fakultativní vstupy (pevnost Kluže 2-3 EUR, Bledský hrad 8-10 EUR, kostel sv. Marie na Bledském ostrově 6 EUR), půjčení loďky na Bledský ostrov (cca 15 EUR/hodina), adrenalinové aktivity: canyoning, rafting, hydrospeeding (35-45 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 300 Kč nebo 600 Kč (vhodné pro zájemce o adrenalinové aktivity), zapůjčení vybavení na ferraty 600 Kč (omezené množství).
 • Stravování: Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní, s výjimkou dvoudenního výstupu na Triglav, kdy doporučujeme koupit si večeři a snídani na horské chatě. Snídaně na chatě stojí 5-7 €, polévky 4-6 €, hlavní jídlo 7-15 €. Vařit na chatě příliš nedoporučujeme - je nutné si vynést vlastní vybavení na vaření včetně vařiče a vařit pak lze jen venku, ne v chatě. Kromě výstupu na Triglav je možné každý den dokoupit čerstvé potraviny. Ochutnat speciality místních útulných hospůdek a restaurací je ideální poslední den před odjezdem v Bledu. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší jak u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.
 • Ubytování: 6 nocí v kempech (5x u městečka Bovec, 1x na břehu Bledského jezera), 1 noc na horské chatě na Triglavu (za příplatek). Pro nocování v kempu je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. K dispozici je WC, teplá voda, sprcha (teplá za příplatek 0,5 €/cca 3 minuty), restaurace, zdarma wifi (heslo sdělí průvodce), na recepci počítač s připojením k internetu a možnost dobíjení el. zařízení v zabezpečených skříňkách. Na horské chatě se spí na matracích, teplé deky jsou k dispozici, potřeba je vložka do spacáku (je možné si ji však za 2 € koupit na chatě).
 • Náročnost programu Julské Alpy poznáme na jednodenních túrách, při nichž se budeme pohybovat ve skalnatém, ale přístupném terénu po horských stezkách a chodnících. Na túrách budeme trávit v základní variantě 5-8 hodin včetně pauz, převýšení se v základních variantách různí nejčastěji od 400 do 1200 m ve výstupu a totéž v sestupu. Všechny túry je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s odpočinkovým programem. Některé dny si naopak můžete k základnímu programu přidávat. Výstup na Triglav je dvoudenní s noclehem na horské chatě. Část výstupu na Triglav vede po zajištěné cestě „via ferratě“, pro niž je nutné povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Slovinsko - Julské Alpy
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, MikulovQrCode image

Podobné zájezdy