Termíny - přidat do oblíbených
12.04.19- 28.04.1919MAB2970279 860 KčPřidat

Madagaskar

letecky bus trajekt - lodní doprava hotel stan polopenze


Úvod:

MADAGASKAR

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
12.04.19- 28.04.19 19MAB29702 79 860 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 





Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy.
 • 2. den: přílet do ANTANANARIVA a přejezd mikrobusem do bývalého lázeňského města ANTSIRABE.
 • 3. den: Antsirabe – centrum těžby a zpracování drahokamů a polodrahokamů (prohlídka manufaktury), centrální pahorkatinou s lavakami (typickými erozními rýhami) a přes průsmyk Col de Tapias, kde rostou tapie (stromy druhu Uapaca bojeri pojmenované po českém botanikovi Václavu Bojerovi), které poskytují potravu housenkám, z jejichž kokonů se vyrábí „malgašské hedvábí“, zastávka v Ambositře – centrum malgašských řezbářů, možnost nákupu dřevěných výrobků Zafimanirů, k večeru příjezd do NP Ranomafana, noční exkurze za nejmenšími lemury, bodlíny, spícími ptáky a chameleony.
 • 4. den: výlet v NP Ranomafana – proslulý národní park zřízený na ochranu tropického deštného lesa (orchideje, stromové kapradiny, bambusy, endemičtí ptáci a plazi, 12 druhů lemurů…), hledání vzácných bambusových lemurů (objeveni až v 80. letech 20. století), vodopády na řece Namoroně.
 • 5. den: přesun přes Ambalavao (manufaktura na výrobu malgašského hedvábí, výrobna Antaimorského papíru, který se dodnes připravuje podle prastaré arabské receptury) do národního parku Andringitra.
 • 6. den: NP Andringitra – žulový masiv Andringitra je druhým nejvyšším pohořím Madagaskaru, výstup kolem vodopádů Riambavy a Riandahy do kempu Andranolava v nadmořské výšce 2 000 metrů, koupání a piknik u jezírka.
 • 7. den: NP Andringitra – přechod bizarní skalnatou krajinou po hřebeni pohoří, na žulových plotnách omývaných vodou jsou k vidění rostlinné „zahrádky“ (pachypodia, kalanchoe, bublinatky, aloe, orchideje atd.), pro zájemce možnost výstupu na druhou nejvyšší horu Madagaskaru Pic Boby čili Imarivolanitru (2 658 m), sestup do tábora Iataranomby (1 510 m), přenocování v kempu u řeky.
 • 8. den: NP Andringitra – sestup do údolí, prohlídka podhorských vesniček, terénními vozy do soukromé rezervace Anja, zde první setkání s lemury kata, večer příjezd do NP Isalo.
 • 9. den: NÁRODNÍ PARK ISALO – pískovcové pohoří s hluboce zařízlými kaňony a endemickou faunou, sukulentní rostliny na skalách a svěží vegetace ve stinných údolích kolem potoků, koupání v přírodním bazénku, piknik v kaňonu, kde sifaky či jiní lemuři kradou jídlo ze stolů, impozantní vyhlídka z vrcholků skal na planinu Horombe.
 • 10. den: safírová vesnička Ilakaka s drahokamovými lomy, NP Zombitse-Vohibasia (ráj především pro ornitology, suchý opadavý les, lemuři, baobaby), bílý přístav Toliara (africká tržnice plná exotického ovoce, tradičních ručně tkaných oděvů lamba).
 • 11. den: lodí do rybářské vesničky Anakao s nádhernými bílými plážemi, ubytování u moře, výlet na ostrůvek Nosy Ve – pláže, korálové útesy, relaxace, koupání, šnorchlování (fakultativně lze domluvit potápění se školenými průvodci), na ostrově je také jediné madagaskarské hnízdiště faetona červenoocasého.
 • 12. den: přelet z Toliary do hlavního města Antananariva.
 • 13. den: návštěva plazí farmy v Marozevu, přejezd do Andasibe – tropický deštný les, noční výprava za nočními lemury, žábami a chameleony.
 • 14. den: dopoledne návštěva rezervace Anamalazaotra (setkání s největším lemurem indrim), odpoledne blízké setkání s krokodýly a dalšími lemury na lemuřím ostrově a krokodýlí farmě.
 • 15. den: přejezd do metropole Madagaskaru Antananarivo, návštěva královského letního sídla v Ambohimanze, která je jedním z 12 posvátných pahorků merinských a kde měl svou základnu nejvýznačnější malgašský král Andrianampoinimerina.
 • 16. den: pobyt v Antananarivu, suvenýry na tržišti Digue, odlet do ČR.
 • 17. den: návrat do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka na Madagaskar včetně let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, vnitrostátní letenka Toliara-Antananarivo, místní doprava (mikrobus, terénní vůz, trajekt), 11x ubytování v hotelech či bungalovech se snídaní, 3x ubytování v místních stanech s plnou penzí, místní průvodce v rezervacích a NP, nosiči a kuchaři v NP Andringitra, vstupy do národních parků, rezervací a farem uvedených v programu, informační brožurka, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vízum na Madagaskar (vydává se na letišti v Antananarivu, cca 30 EUR), stravování mimo uvedeného a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč.
 • Stravování: kromě snídaní si každý hradí stravování sám (většinou společně navštívíme místní restauraci na oběd či večeři, kterou využijeme ke sdělování zážitků dne a seznámení s dalším programem). Ceny potravin a jídla v restauracích jsou s určitými odchylkami na podobné úrovni jako v České republice. Během kempování bude zajištěna plná penze v ceně (místní speciality připravované na otevřeném ohni).
 • Ubytování: budeme ubytovaní v hotelích a bungalovech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Vybíráme osvědčené hotely, v odlehlých místech obvykle s rodinnou atmosférou. Snídaně je vždy zahrnuta v ceně. Kde není možnost takového ubytování (NP Andringitra), budeme spát v pronajatých stanech. Stany, molitanové matrace a spacáky budou pro nás připraveny na místě. Pokud někdo preferuje vlastní spacák či vložku do spacáku, je možné si je vzít s sebou.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 535 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 935 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Madagaskar Madagaskar
Typ zájezduZÁJEZDY ZA SUPER CENU
Ubytováníkombinované
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Madagaskar - zájezdy



QrCode image