Termíny - přidat do oblíbených
30.04.19- 09.05.1919CIP0189433 490 KčPřidat
23.08.19- 01.09.1919CIP0154934 490 KčPřidat
07.10.19- 16.10.1919CIP0189533 490 KčPřidat

Čína - Císařský Peking - krásy a poklady Říše středu

letecky hotel snidane Náročnost 1.5

Čína, známá také jako Říše středu, je nejlidnatějším státem světa, zemí kontrastů, nejrychleji rostoucí ekonomiky, ale také jedna z nejstarších říší v dějinách lidstva. Dnes je to země moderních technologií a obrovských městských aglomerací, ale stále zůstává královstvím čajů, rýže a specifické kuchyně. Jejím symbolem je čínský drak, ale i roztomilá líná panda, na jejím území najdeme mnohé přírodní skvosty a národní parky.


Úvod:

Čína, známá také jako Říše středu, je nejlidnatějším státem světa, zemí kontrastů, nejrychleji rostoucí ekonomiky, ale také jedna z nejstarších říší v dějinách lidstva. Čína dala světu hedvábí, papír, střelný prach, nádherný porcelán a keramiku nebo tradiční čínskou medicínu. Jako jediná na světě se vyvíjela od svého vzniku až do dnešních dní nezávisle na okolních vlivech, vytvořila si jakousi vlastní civilizaci a tyto historické kořeny jsou patrné na každém kroku i přes všechny výdobytky moderní doby. Dnes je to země moderních technologií a obrovských městských aglomerací, ale stále zůstává královstvím čajů, rýže a specifické kuchyně. Jejím symbolem je čínský drak, ale i roztomilá líná panda, na jejím území najdeme mnohé přírodní skvosty a národní parky. Je to země, k jejímuž poznání je potřeba více než jakkoli dlouhý zájezd. My vám nyní nabízíme seznámení s jádrem této pro nás nezvyklé kultury. Poznáte císařský Peking, nepřehlédnutelnou Velkou čínskou zeď, ale i blízký čínský venkov. Provází Jitka Bortlová v 1. a 3. termínu a B. Kulíková 2. termínu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do PEKINGU.
 • 2. den: přílet do Pekingu, odjezd do centra na ubytování, procházka po NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU s mauzoleem Mao Ce-tunga, kolem Jižní brány na tradiční pěší zónu, kde bude možnost ochutnat první čínské speciality. Pro porovnání přejedeme i do moderní části města s nákupní ulicí a nejmodernějšími obchody a hotely.
 • 3. den: návštěva ZAKÁZANÉHO MĚSTA, sídla císařů dynastií Ming a Čching - největší a nejzachovalejší palácový komplex na světě, který byl pro běžné smrtelníky až do roku 1911 nepřístupný. Poté výstup na blízký pahorek parku JINGSHAN s výhledem nejen na CÍSAŘSKÝ PALÁC, ale i velkou část Pekingu, zastávka u CHRÁMU VELKÉHO ZVONU, procházka typickými hutongy - původní úzké uličky města.
 • 4. den: výlet do údolí, kde se nacházejí CÍSAŘSKÉ HROBKY - 13 hrobek dynastie Ming se zahradami, návštěva olympijského komplexu s Ptačím hnízdem, vodní kostkou a 246 m vysokou věží, odkud je jedinečný pohled na celé město a okolí.
 • 5. den: výlet k 500 let staré vesničce CUANDIXIA, ukázka životních podmínek místních obyvatel v době ještě nedávné, prohlídka typického stavení, výstup na vyhlídku nad vesnicí, večer fakultativně návštěva divadla bojového umění.
 • 6. den: návštěva obětního komplexu u CHRÁMU NEBES, jednoho ze symbolů Pekingu, jeho zahrady, chrámy a zákoutí, místo, kde vladaři každoročně prosili Bohy o dobrou úrodu. Odpoledne prohlídka REZIDENCE PRINCE GONGA a PARKU BEIHAI.
 • 7. den: výlet místní dopravou na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ - největší stavba všech dob, starý systém opevnění táhnoucí se od východního pobřeží až po poušť Gobi na západě. Navštívíme oblast MUTIANYU, jednu z nejzachovalejších, avšak méně turistických sekcí zdi. Na úseku 20 km se nachází celkem 22 zachovalých strážních věží. Návrat zpět do Pekingu.
 • 8. den: návštěva LETNÍHO PALÁCE - komplex určený k pobytu císařského dvora za parných letních dní, nechybí mu nic z luxusu císařského paláce, je umístěný na břehu jezera Kunming a najdeme zde sedmnáctiobloukový most, budhistický chrám, ostrov s Chrámem draků, ale i kontroverzní Mramorovou loď. Cestou zpět do města možnost návštěvy ZOO.
 • 9. den: navštívíme LAMAISTICKÝ CHRÁM, jeden z živých chrámů, kde potkáme mnichy, kteří jej spravují a udržují, ale i věřící při modlitbách. Hned vedle stojící KONFUCIŮV CHRÁM zasvěcený památce jednoho z nejvýznamnějších filozofů světa. Po zbytek dne individuální volno.
 • 10. den: odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Peking vč. let. tax a poplatků cca 13 000 Kč, transfery místní dopravou (metro, autobus, taxi, mikrobus), 8x ubytování v hotelu se snídaní, 1x návštěva čajovny, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vízum 2 000 Kč, 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, vstupenka na kung-fu show 750 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.
 • Umístění: Peking a okolí, Velká čínská zeď

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 550 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 000 Kč
 • čínské vízum - 2 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 000 Kč
 • vstupenka na kung-fu show - 750 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Čína Čína
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Čína - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jiří Beneštermín: 1.5. - 10.5.2018

Velice děkujeme CK Poznání za realizaci zájezdu "Císařský Peking - krásy a poklady Říše středu" začátkem května, i když nás bylo pouze 5 klientů + pí. průvodkyně. Zájezd a jeho poznávací program se nám skutečně moc líbil a velice nás obohatil.

S pozdravem

Jiří Beneš