Pohodový týden v Alpách - Švýcarsko, Francie - Ďábelské Švýcarsko - Mont Blanc s kartou

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Free Acces Card Náročnost 2.5

Švýcarské Alpy - příjemná turistika s kvalitním zázemím

Úvod:

Ve francouzsky mluvící části Švýcarska je ukryto nádherně položené městečko Les Diablerets s výhledem na ledovce stejného názvu(v překladu ďábelské). Náš ***hotel je umístěn v centru tohoto menšího turistického střediska a nabízí komfortní zázemí pro náš zájezd. Pokoje jsou s vlastní sprchou a WC, sat. TV, telefonem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem. Během zájezdu poznáme blízké okolí hotelu, ale i ledovcového světa Les Diablerets. I návštěva Ženevského jezera s nejznámějším hradem Chillon či městečko Montreux s krásnou promenádou stojí za zmínku. Asi největším zážitkem bude túra po panoramatické cestě s výhledy na nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc. Určitě oceníte i kartu FREEACCESSCARD, která vás opravňuje využívat lanovky , vlaky, busy a koupaliště v okolí Les Diablerets a Villars. Karta neplatí na lanovku v Chamonix.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR.
 • 2. den: příjezd do hotelu v LES DIABLERETS (1 200 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): pěšky na ISENAU (1 800 m) nebo v případě opětovného otevření lanovkou, od horní stanice lanovky výstup na ARPILLE (2 050 m), a pod štíty LA PALETTE zpět k horní stanici lanovky, sjezd do hotelu. Možnost těžší varianty, a to výstup z ARPILLE na LA PARE (2 540 m), odkud jsou nádherné výhledy na ledovce Les Diablerets, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do VILLARS (1 253 m), základní varianta (2, 5 z 5, 6 hod., ↑150 m, ↓350 m): výjezd lanovkou na ROC D ORSAY(1 976 m), krátký výstup na LE CHAMOSSAIRE (2 112 m), dále kolem kouzelných jezer LAC DE ANTONNOIR (1 712 m) a LAC DES CHAOONNES (1 692 m) do průsmyku L ENCRENE (1 936 m) a po vrstevnici k horní stanici zubačky BRATAYE (1 805 m), sjezd do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓280 m): jen okruh kolem zmíněných jezer s okružní cestou zpět k zubačce jako první skupina, sjezd k busu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, odjezd busem do CHAMONIX, odtud fakultativně kabinkovou lanovkou na BREVENT (2 525 m) - základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑50 m, ↓650 m): pěšky po velkém jižním balkóně přes LA FREGERE (1 877 m), sjezd lanovkou do LES PRAZ. Těžší varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑50 m, ↓1 250 m): pokračování až na nádraží v ARGENTIÉRE (1 257 m). Lehčí varianta (1 z 5, 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): krátká túra kolem Breventu a lanovkou zpět do Chamonix k našemu busu. Všechny trasy nabízejí jedinečné výhledy na nejvyšší horu Evropy MONT BLANC. Všichni zpět busem do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, lehce odpočinkový den, busem do městečka MONTREAUX, krátká prohlídka tohoto městečka na břehu Ženevského jezera s krásnou promenádou (1 z 5, 2 hod., ↑20 m, ↓20 m). Prohlídka hradu CHILLON, možnost zkrácení lodí (Montreux - Chillon). Odjezd do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem do LES MOSSES (1 500 m), základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ↑850 m, ↓850 m): z centra městečka na vrchol PIC CHAUSSY (2 354 m), odkud jsou jedinečné výhledy až na Mont Blanc (těžší túra hlavně v závěru), lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): jen k jezeru LAC LIOSON (1 850 m) - cestou možnost zastávky na salaši, kde se vyrábějí pravé švýcarské sýry - Lioson-d´en-Bas, a zpět přes PRA CORNET do LES MOSSES. Všichni odjezd do hotelu, večeře. Pro zájemce možnost kouzelné túry přímo v Les Diablerets: ledovcová túra kolem Sex Rouge (2 971 m) se sjezdem lanovkou do Gsteigu, fakultativně místním busem do hotelu.
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd se zastávkou u největších švýcarských vodopádů - Reinwasserfall, fakultativně lodí až pod vodopády a navečer odjezd do ČR.
 • 8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, kartu Free Access Card, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Stravování: Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a švédským salátovým stolem.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy